Skip to content

Programa oficial de les Falles 2021

19/05/2021
cartells falles 2021 / carteles fallas 2021
Comarca: València

La Junta Central Fallera va anunciar este passat dimarts la seua proposta de festejos per a les Falles 2021, un programa que ara haurà de ser ratificat per l’Assemblea de presidents per a ser oficial.

Programa oficial de les Falles 2021

JULIOL


DILLUNS 12 I DIMARTS 13

Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot.

Matí de 10.00 a 14.00 h. Vesprada de 16.00 a 21.00 h.

Els ninots hauran d’ajustar-se a les mesures acordades i que vénen sent habituals en exercicis anteriors, i aquestes són: Infantils 0,40×0,50×0,75 mts. – Majors 1x1x2,50 mts.

DIVENDRES 16

19.00 hores. Inauguració de l’Exposició del Ninot.

Presentació del Llibre Faller en l’Exposició del Ninot.

AGOST


DIMARTS 31


10.00 h. – Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil.

10.30 h. – Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat Infantil del 2021.

11.00 h. – Recollida de Ninots per part de les comissions fins a les 20.00 hores.

SETEMBRE

DIMECRES 1

08.00 h. – “Plantà” de totes les falles infantils.

10.00 h. – Clausura de l’Exposició del Ninot.

10.30 h. – Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” del 2021.

11.00 h. – Recollida de Ninots per part de les comissions fins a les 20.00 hores.

14.00 h. – Mascletà des de diferents punts de la ciutat.

00.00 h. -“Nit de L´albà” de les falles en tota la ciutat.


DIJOUS 2

08.00 h. – “Plantà” de totes les falles.

14.00 h. – Mascletà des de diferents punts de la ciutat.

17.30 h. – Entrega Premis Infantils.

Tribuna instal·lada a l’Ajuntament per a repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, i llibrets de falla infantils.


DIVENDRES 3

09.00 h. – Entrega Premis.

En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions i de llibret de falla.

14.00 h. –Mascletà des de diferents punts de la ciutat.


OFRENA

OFRENA – VIA 1

17.00 h.: Pla del Remei –Gran Via (1´15)

18.15 h.: Benimàmet- Burjassot – Beniferri (1´45)

20.00 h.: Malva-rosa – Cabanyal – Beteró (1´15)

21.15 h.: Algiros (1)

22.15 h.: Poblats Al Sud (1´30)


OFRENA – VIA 2

17.00 h.: Campanar (1)

18.00 h.: La Roqueta – Arrancapins (1’30)

19.30 h.: Olivereta (1´45)

21.15 h.: La Saïdia (1´30)

22.45 h.: El Carmen (0´45)

23.30 h.: Cases Regionals

23.40 h.: Juntes Locals

23.50 h.: Falla de la FMIV Carla García Pérez. Falla Ramiro de Maetzu – Lleons.

23.55 h.: Comitiva Oficial delegacions de Múrcia, Castelló i Alacant.

00.00 h.: Últimes 5 FFMMIV.

00.05 h.: FMIV i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.


DISSABTE 4

OFRENA – VIA 1

09.00 h.: Quatre Carreres (1´45)

10.45 h.: Russafa A (1)

11.45 h.: Russafa B (0´45)


OFRENA – VIA 2

09.00 h.: Benicalap (1´15)

10.15 h.: Jesús (1´15)

11.30 h.: Mislata (1´15)

14.00 h. – Mascletà des de diferents punts de la ciutat.


OFRENA – VIA 1

18.00 h.: Pla del Reial – Benimaclet (1´45)

19.45 h.: Canyamelar – Grau –Natzaret (1)

20.45 h.: La Xerea (0´30)

21.15 h.: Rascanya (1,30)

22.45 h.: Camins al Grau (1)


OFRENA – VIA 2

17.00 h.: La Creu Coberta (1´15)

18.15 h.: El Pilar – Sant Francesc (1)

19.30 h.: Patraix (1´15)

20.45 h.: La Seu – El Mercat (0´30)

21.15 h.: Botànic – La Petxina (1)

22.15 h.: Quart de Poblet – Xirivella (1)

23.15 h.: Cases regionals.

23.25 h.: Entitats convidades.

23.30 h.: Falla de la FMV Consuelo Llobell Frasquet. Falla Albacete – Marvá.

23.35 h.: Ultimes 5 FFMMV.

23.40 h.: FMV. i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.

01.30 h. – Nit del foc. Des de diferents punts de la ciutat.

DIUMENGE 5

10.00 h. – Ofrena de flors de les FFMMV i les seues CCHH davant la imatge del Patriarca al pont de S. Josep.

Amb la col·laboració de la Falla Doctor Olóriz – Arquebisbe Fabià i Fuero.

11.00 h. – Homenatge al poeta Maximiliano Thous, en el seu monument, situat en l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximiliano Thous.

Amb la col·laboració de la Falla Fra Pere Vives – Bilbao – Maximilià Thous.

12.30 h. – Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument de l’avinguda del Regne de València.

14.00 h. – Mascletà des de diferents punts de la ciutat.

18.00 h. – Missa solemne en honor de San Josep en la Seu de València, oficiada per l’arquebisbe de València, D. Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les FF.MM.V. i les seues CC.HH.

22.00 h. – “Cremà” de les falles infantils.

22.30 h. – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

23.00 h. – “Cremà” de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament.

00.00 h. – “Cremà” de totes les falles de València.

00.30 h. – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

01.00 h. – “Cremà” de la falla de la Plaça de l’Ajuntament.

 

Print Friendly, PDF & Email