Skip to content

Programa pirotècnic Falles 2020

04/02/2020
Mascletà - calendari pirotècnic
Comarca: València

El programa de pirotècnic per a les Falles 2020 va ser presentat en la Gala de la Pirotècnia, celebrada el passat 30 de gener al Palau de l’Exposició. Ho va fer el regidor de Cultura Festiva i president de la Junta Central Fallera (JCF), Pere Fuset.

El regidor va explicar que “Proposem un calendari potent, amb noves incorporacions valencianes, que ajude a reconèixer el caràcter artístic del nostre sector pirotècnic i la seua dignitat amb un nou augment del pressupost dedicat als professionals del sector. Com estos últims anys serà un calendari vibrant que combine la tradició i la innovació”.

Fuset va mostrar el suport incondicional de l’Ajuntament quan va afirmar que “el sector pirotècnic troba en l’Ajuntament de València el suport i la protecció que mereix com a element fonamental d’un Patrimoni Immaterial de la Humanitat, com demostra el recent decàleg de bones pràctiques consensuat amb les entitats de la festa”.

Seguidament t’oferim la programació de pirotècnia, amb tots els castells i mascletaes, mascletà vertical i nocturna, tota la pirotecnia de les falles 2020, amb els horaris detallats d’esta mostra de tradició i cultura valenciana.

Programa pirotècnic Falles 2020

GENER

Dissabte 25

Palau de Congressos Exaltació de la Fallera Major de València

(en acabar l’acte) Pirotècnia Peñarroja

Diumenge 26

Palau de Congressos Exaltació de la Fallera Major Infantil de València (en acabar l’acte) Pirotècnia Peñarroja

Divendres 31 – 21.30 h

Museu de les Ciències Inauguració de l’Exposició del Ninot

Pirotècnia Aitana

FEBRER

Dissabte 29 – 20.00 h

La Marina de València Espectacle pirotècnic Pirotècnia Ricasa Patrocinat per Amstel

MARÇ

Diumenge 1 – 07.30 h

C/ Pau, c/ Sant Vicent, pl. Ajuntament Despertà (trons de bac) Pirotècnia Zarzoso

Diumenge 1 – 08.00 h

Apoteosi final despertà Pl. Ajuntament Pirotècnia Valenciana

Diumenge 1 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Peñarroja

Diumenge 1 – 20.30 h

Castell. Crida Torres dels Serrans Pirotècnia Peñarroja

Dilluns 2 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Tamarit

Dimarts 3 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Dragón

Dimecres 4 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Pibierzo

Dijous 5 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Zaragozana

Divendres 6 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Alpujarreña

Dissabte 7 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Nadal Martí

Dissabte 7 – 24.00 h

Mascletà nocturna Pl. Ajuntament Pirotècnia Tomás

Diumenge 8 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Martí

Dilluns 9 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Mediterráneo

Dimarts 10 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Crespo

Dimecres 11 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Tomás

Dijous 12 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Gironina

Divendres 13 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Zarzoso

Divendres 13 – 24.00 h

Mascletà nocturna

Pl. Ajuntament Pirotècnia Valenciana

Dissabte 14 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Valenciana

Dissabte 14 – 24.00 h

Mascletà nocturna

Pl. Ajuntament Pirotècnia Mediterráneo

Diumenge 15 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Hermanos Caballer

Diumenge 15 – 24.00 h

L’Alba de les Falles (plantà de les falles) Pl. Ajuntament Pirotècnia Vulcano

Dilluns 16 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Turís

Dilluns 16 – 24.00 h

Castell

Albereda Pirotècnia Zarzoso

Dimarts 17 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Aitana

Dimarts 17 – 01.00 h

Castell

Albereda

Pirotècnia Hermanos Caballer

Dimecres 18 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Vulcano

Dimecres 18 – 01.30 h

Nit del Foc

Albereda

Pirotècnia Caballer FX

Dijous 19 – 14.00 h

Mascletà

Pl. Ajuntament Pirotècnia Caballer FX

Dijous 19 – 01.00 h

Cremà falla municipal Pl. Ajuntament Pirotècnia Caballer FX

 

Print Friendly, PDF & Email